czwartek, 19 lutego 2009
Książki

Wczoraj niechcący przechodziłam koło księgarni, weszłam, pokręciłam sie i juz miałam wychodzic gdy moje oko rozbiegane spoczęło na tytule ksiązki wyprzedawanej za bezcen: "Sklep na Blossom Stret". Tytuł cieplutki a jak zobaczyłam co pisza na końcu...." W seattle, na Blossom Street znajduje sie maleńki sklepik z włóczkami...." to musiałam kupić ! A obok leżała kontynuacja....

ksiązki z robótkami w tle 

A teraz będzie cytat:

"Nabieranie kolejnych oczek daje poczucie celu i spełnienia. Kiedy cały świat się wali w gruzy, człowiek zaczyna tęsknić za porządkiem. Odnalazłam go w robótkach ręcznych. Czytałam gdzieś, że robienie na drutach obniża stres w większym stopniu niż medytacja . (...) Byłam pewna, że z drutami w rekach i kłębkiem wełny na kolanach pokonam wszelkie przeciwności. Każdy kolejny splot stanowił jakies osiągnięcie. Zdarzały sie dni, kiedy robiłam tylko jeden rządek, ale nawet wtedymiałam poczucie spełnienia."

I co Panie na to...?

 

 

21:11, klikaf , inne
Link Komentarze (3) »
wtorek, 10 lutego 2009
Szok

Dziś przeszłam się do pasmanterii w Galerii Krakowskiej i przezyłam szok: włoczkę butterfly linate (kamizelka z poprzedniego wpisu) kupiłam na allegro za 6 zł. za motek, a tam jest po 19 zł za motek.

Bez komentarza.

 

14:14, klikaf , inne
Link Komentarze (2) »
środa, 04 lutego 2009
Kamizelka

W grudniu, chyba we dwa dni, wyrodukowałam kamizelkę z włóczki linate, na drutach 8, więc robiło się szybko. Miał być szal, ale miałam za mało włóćzki (300g, nie wydajna). To, co się wydaje białą nitką, to srebrna, w sumie ładna kamizelka wyszła, tylko gryząca. Wykończyłam jak zwykle szydełkiem.

knitting

 

niedziela, 01 lutego 2009
Szal

Skończyłam dzis szczęśliwie mój sliwkowy, błyszczący szal na studniówkę. Ide w prostej bluzce i spódnicy, niech więc szal będzie elegantszy. Wyszło 33 dag, druty 6 (proponowane na włóczce 4), wzór natępujący:

1rząd: (1p, 1n, 3razem na prawo, 1n) powtarzać

2 rząd: lewe

Wykończyłam ala frędzelkami szydełkowymi.

Kolor na zdjęciu wyszedł czerwonkamy, ale w rzeczywistości to rasowa węgierka.

Zaczęłam robić szal z Lolipop, ale do mojego ubrania wyglądał mdło, więc zrobie sobie z niego imprezowa tunikę do spodni.

knitting, lace

lace, knitting

 

 

statystyka