wtorek, 24 marca 2009
Pomarańczowe kwiaty Kasi

Przedstawiam kolejny haft Kasi, tym razem kwiaty, do których wzór znalazłam w internecie: http://stylish-crochet.blogspot.com/. Polecam te stronkę do przeglądnięcia, jest pełna wzorów na szydełko-haft krzyżykowy.

 

20:51, klikaf , inne
Link Komentarze (2) »
sobota, 21 marca 2009
Pomarańczowe ananasy

W tam zwanym międzyczasie, pomiędzy trzema etatami, dojazdami i domem, a oprócz tego dwiema robótkami, zrobiłam sobie na poprawę humoru serwetkę w kolorze pomarańczowym, by zaczarowac szarość przedwiośnia.

Robiłam z nitki anchor pellicano, wyszło około 60g. Przy okazji wypróbowałam szydełko apple, 2mmm, rewelacja. Prawie samo robi :-) Ale tylko prawie ;-)

Na zdjęciu serwetka w stanie suszenia:

doliy crochet orange pineapple

 

wtorek, 10 marca 2009
Serwetka

Przy okazji porzadków postanowilam pozmieniać trochę serwetek i przypomniało mi się, że mam przeciez takie coś:

doily, crochet, aida

Zrobiłam ją ze dwa lata temu przy okazji jakiegos wyjazdu, nici to aida coatsa nr 10, color 926. To moje ulubione nici.

 

środa, 04 marca 2009
Wspomnienia

W dawnych, dobrych (?) czasach na każde szkolne wolne wybywalam na wieś (3 km od domu) do moich Dziadków. A tam, poza czytaniem książek robiłam oczywiście na drutach. Gdzieś w epoce studiów prułam stare swetry (wtedy w sklepach nie było włóczek) i robiłam coś nowego. Poniższa kamizelka miała być moja, ale wyszła na numer mniejsza niż na słonia :-) Wzór wzięłam z jakiejś Marty (czy ktos dzis pamieta jeszcze tę gazetkę?).

vest, camisole, knit, green

 

 

niedziela, 01 marca 2009
Carny żakiet Dropsa

Juz od tygodnia paraduje w sweterku, będącym moja wersja żakietu Dropsa, wyoglądałam na Raverly i sobie zrobiłam. Wyszło 45 dag włoczki Red Heart Teddy z zamotane.pl (druty 5mm), zabrakło na kawałek kołnierza, więc wykończyłam czarna Oliwią. I gra.

Jestem z niego bardzo zadowolona.

Drpos, jacket, cardigran, sweater, knit, black

 

statystyka