sobota, 27 czerwca 2009
Święta prawda

Znalezione w sieci :

picture true

 

niedziela, 21 czerwca 2009
Sweterek z burdy

Przeczesuję ostatnio stare Burdy w poszukiwaniu fajnych spodni i spódnic, bo mam natchnienie do szycia, co trzeba wykorzystać ;-) Przy okazji znajdują sie ciekawe pomysły na dzianinę drutową. Na przykład wpadł mi w oko taki sweterek, głownie ze względu na ażurek:

Budra sweater lace top

lace pattern knit

 

sobota, 20 czerwca 2009
Makaronowe plany

Mam plan, by co tydzień zrobić porcję makaronu w ramach gromadzenia zapasów na zimę. Na razie zrobiłam ze dwa razy. Gdy się nie ma okazji "wyładować", wyrabianie ciasta i potem jego wałkowanie to doskonała okazja do odreagowania wszystkich schowanych nerwów. A dodatkowo przychodzi radość jedzenia pysznej zupki z makaronem o smaku, któremu nie dorówna żaden kupny. Polecam!

 

 

piątek, 19 czerwca 2009
Czerwcowy ogródek

Mój czerwcowy ogródek wygląda dośc marnie, piękny jest bób, rzodkiewkę juz zjedliśmy, a szpinak pójdzie na talerz w te sobote.Pod folią rosną ogórki.

 

środa, 17 czerwca 2009
Nowy obrazek krzyżykowy

Kasia zrobiła mi obrazek. Umiem niby krzyżykami, ale zdecydowanie nie mam do nich melodii.

cross stitch flower brown

 

Różowa

Wykombinowałam ażurkową bluzeczkę. Tak spodobał mi sie wzorek na firance, że teraz go będę eksploatować do znudzenia. Zabrakło mi dosłownie dwa metry włóczki, a że to bawełna, to dokupiłam mulinę i podwójną naokoło szyi obrobiłam ściegiem rakowym. Nic nie znać:-)

blouse top lace pink cotton knit

 

wtorek, 09 czerwca 2009
Serwetka ananasowa

Wyprodukowałam juz jedna serwetkę dla Przyjaciółki, teraz pokazuję zrobioną dla Siostry. Nitka anchor pellicano, wyszło troszkę więcej niż 50g, szydełko 2, wzór pochodzi z Diana Robótki 2/2009. Kolor tej nitki to bardzo jasny łosoś.

pineapple crochet doily anchor pellicano

 

niedziela, 07 czerwca 2009
Różowa zazdroska

W celu ożywienia mojej brzydkiej łazienki (wszystko do remontu w bliżej nieokreślonym terminie....) zrobiłam szybko różową zazdroskę z bawełny, druty 5,5, wyszło 12 dag. Zaczęłam ja robić w pociągu, jechałam półtorej godziny, a konduktor chodzący tam i z powrotem patrzył na mnie z uśmiechem. W końcu prawie przy wysiadaniu przystanął i skomentowal : Ale z pani pracuś! :-) To był naprawdę miły komlement :-) 

cotton pink curtain lace knit

 

piątek, 05 czerwca 2009
Wzorek do odrobienia

Pewna uczennica pojawiła sie w szkole w pięknym sweterku, robionym co prawda maszynowo, ale ażurek mnie zaciekawił. Dziewczę pożyczyło mi bluzeczkę w celu odgapienia wzorku, a ja stworzyłam w natchnieniu ( gdy studenci pisali kolokwium ;-)) dwa schematy..... Jutro odrobię to, co na tych schematach i zobaczę, jak się ma do pierwowzoru :-)

lace pattern knit

 

 

Serweta

Wreszcie skończyłam kolejna rzecz, któraą zaczęłam dwa lata temu. Zrobiona jest ze snehurki, ssztywnej, dośc grubej nici, wyszło 27 dag, wzorek pochodzi ze starych "robótek ręcznych". Ta robótka na półtora roku mi "zaginęła", stąd to opóźnienie.... znalazła ją w grudniu 2008 Kasia, która zrobiła mi porzadek w szafce z włóczkami i materiałami :-)

cotton filet doily snehurka

 

statystyka