czwartek, 23 lipca 2009
Założyłam blog

Poszłam śladem dziewczyn z innych blogów i załozyłam blog na bloggerze. Zadecydowała o tym jedna rzecz: otóż tam nie trzeba zmniejszać zdjęc, wchodzą 8 megowe i pewnie jest więcej miejsca niż marne 30 mega.

oto mój adres:

drutyimotki.blogspot.pl

Zapraszam!

 

 

 

10:00, klikaf , inne
Link Komentarze (1) »
sobota, 18 lipca 2009
Pierwsze przetwory

To częśc dorobku tego tygodnia, codziennie do północy działaliśmy, wiśnia nam obrodziła, dała jakieś 30 kg owoców, więc zrobiliśmy już soki, smażone wisienki, dżemy, jest nastawiony balon wina z 10kg wiśni i trzy słoje stoją w słońcu jeszcze puszczając sok na nalewkę:

jags frutis

 

Schemat daszków

Zgodnie z obietnicą złożona w komentarzu pod poprzednim wpisem zamieszczam schemat ażuru, ktory mocno wyeksploatowalam ostatnio.

pattern chart lace knit

Najlepiej wygląda, gdy pomiędzy pionowymi "dwa razem" zrobi się oczko lewe.

Dodatkowo można zwiększyć ilośc pionowych narzutów lub poszerzyć wzór, dokładając oczka pomiędzy "dwa razem" w pierszym rzędzie

 

wtorek, 14 lipca 2009
Bluzeczka w wersji czerwonej

To kolejna bluzeczka z tym samym wzorkiem, włóczka to czerwona czeska Kaja, druty 4,5 mm, wyszło 25 dag.

 

piątek, 10 lipca 2009
Czarna Katia

Juz tydzień paraduję w czarnej bluzeczce zrobionej z Katii Misissippi, wyszło prawie 30 dag na drutach 5,5. To jest czwarta bluzeczka zrobiona tym wzorkiem, i to jeszcze nie koniec :-)

Katia cotton knit sweater black

 

wtorek, 07 lipca 2009
Zszywanie

Nauczyłam sie z kursu obrazkowego zszywac dzianinę na ramionach jak pokazano poniżej. Zszywałam tak juz trzy bluzki i na tym nie poprzestanę :-)

 

statystyka